Poskytování poradenství

Poskytování poradenství

Státní úřad inspekce práce a oblastní inspektoráty práce poskytují v souladu se zákonem č. 251/2005 Sb., o inspekci práce, ve znění pozdějších předpisů, zaměstnancům i zaměstnavatelům bezúplatně základní informace a poradenství týkající se ochrany pracovněprávních vztahů a zaměstnanosti (viz odkaz na působnost orgánů inspekce práce). Poradenství může občan využít osobně, telefonicky, případně prostřednictvím elektronické pošty. Informace o kontaktních místech, kde je poradenství poskytováno, naleznete na stránkách jednotlivých oblastních inspektorátů práce (dále jen „OIP").

OIP Hlavní město Praha, OIP Středočeský kraj, OIP Jihočeský kraj a Vysočina, OIP Plzeňský a Karlovarský kraj, OIP Ústecký a Liberecký kraj, OIP Královéhradecký a Pardubický kraj, OIP Jihomoravský a Zlínský kraj, OIP Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Pro účely lepší informovanosti široké veřejnosti zpracoval Státní úřad inspekce práce informační materiály související s problematikou pracovních vztahů a pracovních podmínek.

Často kladené otázky naleznete v rubrice Otázky a odpovědi.

Další užitečné odkazy
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Česká advokátní komora
Veřejný ochránce práv (ombudsman)

Menu