Kampaň ELA na ochranu práv sezónních pracovníků

Kampaň ELA na ochranu práv sezónních pracovníků

Publikováno: 3. 8. 2021

Ministerstvo práce a sociálních věcí se ve spolupráci se Státním úřadem inspekce práce zapojilo do kampaně #Rights4AllSeasons Evropského orgánu pro pracovní záležitosti (ELA), jejímž cílem je připomenout práva sezónních pracovníků, podpořit zaměstnavatele při plnění jejich povinností a zajistit spravedlivé podmínky zaměstnávání.

Kampaň # Rights4AllSeasons začala v celé Evropské unii 15. června 2021 a potrvá do konce října 2021. Webová stránka kampaně obsahuje rady a pokyny sezónním pracovníkům pracujícím v Evropě a zaměstnavatelům nabízejícím sezónní zaměstnání. Ministerstvo práce a sociálních věcí v boji proti prevenci vykořisťování zahraniční pracovní síly a sezónních pracovníků vyvíjí dlouhodobě mnoho aktivit, letos byl připraven leták v několika jazykových verzích, ve kterém jsou sdíleny základní informace o právech zahraničních pracovníků a poskytnuty rady a pokyny v případě podezření na zneužití pracovních práv a povinností.

Více informací o základních právech v pracovně-právních vztazích v ČR jsou k dispozici v přehledém letáku sestaveném Státním úřadem inspekce práce a v neposlední řadě můžete využít poradenství prostřednictvím emailu, telefonicky nebo osobně na konzultačních místech.

 

Menu