přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na oblasti | přejdi na vyhledávání

Státní úřad inspekce práceAnketa

Jak jste se dostali na náš web?

Zobrazit výsledky

Státní úřad inspekce práce » Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Na webových stránkách Státního úřadu inspekce práce jsou zveřejňovány informace související s výkonem veřejné správy tak, aby se nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Forma uveřejňovaných informací se snaží maximálním způsobem vyhovět požadavkům kladených vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňovaných informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním XHTML 1.0 Strict, vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS).

Texty

Veškeré texty, týkající se obsahu stránek, jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlížeče (Ctrl + posun kolečkem myši v Internet Exploreru a Mozilla Firefoxu).

Jiné typy formátů

Na webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové formě. Důvodem je skutečnost, že tyto dokumenty jsou příliš rozsáhlé a je vhodnější jejich stažení. Dokumenty zvěřejněné na stránkách jsou možné zobrazit v programovém vybavení, které je možné zdarma stáhnout z internetových stránek a nainstalovat na počítač.

Jedná se o tyto formáty:

  • doc, docx - Microsoft Word Viewer nebo kancelářský balík Open Office
  • ppt, pptx - Microsoft PowerPoint Viewer nebo kancelářský balík Open Office
  • xls, xlsc - Microsoft Excel Viewer nebo kancelářský balík Open Office
  • pdf - Adobe Reader

Odkazy:

Přeskočení obsahu

Opakující se obsah je možné přeskočit pomocí speciálních odkazů. Tyto odkazy jsou pomocí kaskádových stylů skryté, avšak zobrazí se při procházení nabídky pomocí klávesnice (TAB)

Tisk

Součástí webových stránek je také CSS styl pro tiskovou verzi. Všechny stránky jsou tisknutelné bez jakýchkoliv omezení standardními prostředky internetového prohlížeče (standardně ikona tiskárny v navigační liště prohlížeče, nebo přes menu Soubor - Tisk).

Kontakt na webmastera

V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti tohoto webu, kontaktujte prosím správce webu na adrese info@fajny-web.cz.