přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na oblasti | přejdi na vyhledávání

Státní úřad inspekce práceAnketa

Jak jste se dostali na náš web?

Zobrazit výsledky

Státní úřad inspekce práce » Pracovněprávní vztahy » Projekt MPSV k prevenci pracovního vykořisťování občanů EU

Projekt MPSV k prevenci pracovního vykořisťování občanů EU

Informace k projektu MPSV „Inovacemi k prevenci pracovního vykořisťování občanů EU“

Projekt MPSV „Inovacemi k prevenci pracovního vykořisťování občanů EU“ reaguje na negativní jevy doprovázející narůstající pracovní migraci z tzv. nových členských států EU (zejména Bulharska). Cílem projektu je nalezení inovativních řešení v oblasti prevence těchto negativních jevů.
Na projektu spolupracují zahraniční partneři z Rakouska a Bulharska. Spolupráce s rakouským partnerem má především napomoci identifikaci dobré praxe v otázce mechanismů a nástrojů prevence pracovního vykořisťování aplikovatelných v českém kontextu. Bulharský partner pak hraje významnou roli zejména při formulaci tzv. koncepce a cílené kampaně zaměřené na prevenci pracovního vykořisťování bulharských občanek a občanů v ČR.
Pod heslem INFORMOVANÁ MIGRACE = BEZPEČNÁ MIGRACE upozorňuje MPSV na rizika pracovního vykořisťování občanů Bulharska v kampani, kterou realizuje Mezinárodní organizace pro migraci Praha společně s Diakonií ČCE – Střediskem celostátních programů a služeb.

Více o projektu, výzkumu a informační kampani se dozvíte na webových stránkách  http://portal.mpsv.cz/sz/zahr_zam/projekt_prevence_vykoristovani nebo http://www.iom.cz/vod/informacni-kampan-pro-prevenci-pracovniho-vykoristovani-obcanu-bulharska-v-cr.