přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na oblasti | přejdi na vyhledávání

Státní úřad inspekce práceMenu

Důležitá upozornění

Anketa

Jak jste se dostali na náš web?

Zobrazit výsledky

Státní úřad inspekce práce » Pracovněprávní vztahy » Poskytování poradenství

Poskytování poradenství

Státní úřad inspekce práce a oblastní inspektoráty práce (SÚIP Opava, OIP Hlavní město Praha, OIP Středočeský kraj, OIP Jihočeský kraj a Vysočina, OIP Plzeňský a Karlovarský kraj, OIP Ústecký a Liberecký kraj, OIP Královéhradecký a Pardubický kraj, OIP Jihomoravský a Zlínský kraj, OIP Moravskoslezský a Olomoucký kraj) poskytují v souladu se zákonem o inspekci práce zaměstnancům i zaměstnavatelům bezúplatně základní informace a poradenství týkající se ochrany pracovněprávních vztahů a zaměstnanosti (viz odkaz na kompetence orgánů inspekce práce). Poradenství může občan využít osobně, telefonicky, případně prostřednictvím elektronické pošty. Informace o kontaktních místech, kde je poradenství poskytováno, naleznete na stránkách jednotlivých inspektorátů.

OIP Hlavní město Praha, OIP Středočeský kraj, OIP Jihočeský kraj a Vysočina, OIP Plzeňský a Karlovarský kraj, OIP Ústecký a Liberecký kraj, OIP Královéhradecký a Pardubický kraj, OIP Jihomoravský a Zlínský kraj, OIP Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Pro účely lepší informovanosti široké veřejnosti zpracoval Státní úřad inspekce práce, odbor pracovních vztahů a podmínek, informační materiály související s problematikou pracovních vztahů a pracovních podmínek (viz odkaz na informační materiály).

Často kladené otázky naleznete v rubrice Otázky a odpovědi.

Další užitečné odkazy
Ministerstvo práce a sociálních věcí: http://www.mpsv.cz/cs/ (odkaz se otevře v novém okně)
Česká advokátní komora http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=2617 (odkaz se otevře v novém okně)
Veřejný ochránce práv - Nejčastější dotazy: http://www.ochrance.cz/chcete-si-stezovat/zivotni-situace-problemy-a-jejich-reseni/ (odkaz se otevře v novém okně)